Magnez w sprayu – skuteczna metoda uzupełniania magnezu

Należy mieć świadomość, że w składzie magnezu w sprayu znajdują się także świetnie przyswajalne przez skórę jony magnezu. Produkt może zatem bez żadnego problemu być stosowany do przywracania właściwej równowagi magnezowej. Warto również wiedzieć, że magnez w sprayu nie zawiera w swoim składzie metali ciężkich i rekomendowany jest do pielęgnacji praktycznie każdego typu skóry

Magnez w sprayu to nic innego jak olej magnezowy umieszczony w butelce z atomizerem. Natomiast olej magnezowy jest wodnym roztworem chlorku magnezu. Chlorek magnezu rozpuszczony w wodzie daje efekt tłustości, ale nie brudzi ubrania, nie pozostawia na skórze tłustego odczucia i nie blokuje w skórze porów. Dobrej jakości olej magnezowy składa się z 31 – 32 % chlorku magnezu i 68 – 69 % wody. Służy on do suplementacji magnezu przez skórę. Zawiera łatwo przyswajalne jony magnezu.

Dlaczego warto stosować magnez w sprayu?

Dostarczanie magnezu do organizmu przez skórę jest jedną z najbardziej skutecznych metod. W ten sposób magnez trafia bezpośrednio do układu krwionośnego i wraz z krwią do komórek organizmu, z pominięciem układu pokarmowego. Bardzo skutecznym produktem do takiej aplikacji jest właśnie magnez w sprayu.

Udowodniono, że magnez w takiej postaci, przez skórę wchłania się kilkukrotnie szybciej i w wiele większych ilościach w porównaniu do tabletek zawierających magnez. Przy doustnym podawaniu magnezu duże jego ilości wydalane są z moczem. Oprócz tego nie wpływa drażniąco na układ pokarmowy tak jak może to czynić magnez podawany doustnie. Podczas produkcji tabletek stosuje się wiele zbędnych składników i wypełniaczy, czego nie zawiera magnez w sprayu.

Jakie właściwości ma magnez w sprayu?

Magnez w sprayu jest związkiem wyróżniającym się bardzo cennymi właściwościami, między innymi:

 • wspomaga zdrowie,
 • wspiera dobre samopoczucie,
 • dodaje energii i witalności,
 • poprawia koncentrację,
 • zwalcza skutki procesu starzenia,
 • wpływa na zdrowie kości,
 • likwiduje skurcze, sztywność i zmęczenie mięśni,
 • działa odkażająco, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo,
 • działa odprężająco,
 • nie zapycha porów skóry,
 • przywraca skórze właściwe napięcie,
 • niszczy brzydki zapach,
 • nie zawiera związków toksycznych,
 • jest bezbarwny i bezzapachowy.

Zastosowanie magnezu w sprayu

Magnez w sprayu chętnie wykorzystywany jest przez sportowców oraz osoby aktywne fizycznie, u których często dochodzi do kontuzji oraz zakwaszenia mięśni. Przy spryskaniu skóry magnez szybko wchłania się w miejscu bólu przynosząc ulgę. Taką samą pomoc przynosi osobom z bolącymi mięśniami, stawami, obrzękami, stłuczeniami, skurczami nóg, bólami głowy czy zatok. Sięgają po niego również chętnie osoby z różnymi problemami skórnymi. Naniesiony na skórę likwiduje łuszczenie się jej i swędzenie. W związku z tym, że posiada właściwości antybakteryjne likwiduje podrażnienia powstałe w wyniku stanów zapalnych czy trądziku.

Systematyczne stosowanie  reguluje pracę gruczołów potowych i likwiduje problem z poceniem się stóp i wydzielaniem brzydkiego zapachu. Dodatkowo odkaża stopy i zapobiega grzybicy. Jest również naturalnym antyperspirantem. Jego antybakteryjne działanie nie pozwala na rozwój drobnoustrojów, które powodują brzydki zapach. Jest doceniany przez masażystów ponieważ rozluźnia spięte mięśnie.

Znalazł zastosowanie w kosmetyce ponieważ nadaje skórze gładkość, młody wygląd, nawilża ją, relaksuje i poprawia krążenie. Przyczynia się do usuwania z organizmu metali ciężkich oraz jest niezastąpiony przy chronicznym zmęczeniu.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com